Discord Nedir?

Discord Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Günümüz teknolojisi insanlara bir çok imkanı kolay yoldan sağlayabilmekle meşgul. Özellikle sosyal medya uygulamaları sayesinde insanlar, diğer arkadaşları ile iletişimde kalabiliyor veya daha fazla insanla tanışabilme imkanına sahip olabiliyor. Tanışma, eğlence ve sohbete dayalı sosyal aktivitenizi yapabileceğiniz bir diğer sosyal medya uygulaması ise Discord uygulamasıdır. Ücretsiz ve kullanışlı yapısı ile karşımıza çıkan Discord, bugün 250 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir.

Discord Uygulaması

Discord, yukarıda da sizlere anlattığımız gibi ücretsiz bir şekilde sizlere sosyal aktivitenizi tamamlayabilmeniz adına yardımcı olmaktadır. Diğer sosyal medya uygulamalarına benzer bir yapıda olsa da Discord içerisindeki en belirgin ve en iyi özellik anlık olarak sesli konuşabilme imkanıdır. Üstelik bu imkanı sizlere tamamen ücretsiz bir şekilde sağlıyor. Yani Discord’u kullanabilmek için, Discord’da arkadaşlarınızla sesli bir şekilde konuşabilmeniz için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor. Sadece sesli sohbetler için değil aynı zamanda yazılı sohbet ederek te Discord’da arkadaşlarınızla iletişim sağlayabilirsiniz. Discord’u kullanabilmeniz için gereken tek şey internettir.

Discord’u isterseniz akıllı cep telefonlarınızdan isterseniz akıllı tabletlerinizden isterseniz de bilgisayarınızdan ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Mobil uygulamayı kullanmak için eğer Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefon kullanıyorsanız Google Play Store’a ‘’Discord indir’’ yazmanız yeterli olacaktır. Eğer iOS işletim sistemine sahip bir akıllı telefon kullanıyorsanız yani iPhone bir telefona sahipseniz App Store arama butonu içerisine ‘’iPhone Discord indir’’ yazmanız yeterli olacaktır. İndirme işlemi tamamen ücretsizdir ve herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Tüm bunlara ek olarak Discord’u yine bilgisayarınıza indirerek ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.